Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Asymetryczna grzywka długie włosy lokiNie ma nic dziwnego w tym, że każda kobieta chce zawsze wyglądać bardzo atrakcyjnie, przyciągać męskie spojrzenia i swym nienagannym wizerunkiem wzbudzać zazdrość innych przedstawicielek płci pięknej. Dlatego w tym celu pieczołowicie dobiera swoje kreacje, wykonuje staranny makijaż, a oprócz tego dba o swoją fryzurę. Jednak trzeba obiektywnie powiedzieć, że nie każdej pani dobrze jest we wszystkich fasonach fryzurek.

Oczywiście, o wyborze konkretnego uczesania powinien decydować głównie kształt buzi, gdyż na jego podstawie wiadomo, czy danej osobie lepiej jest w krótkiej albo długiej fryzurze, prostych lub kręconych włosach, czy wskazane są oryginalne, asymetryczne cięcia czy lepiej postawić na klasykę i wybrać poste włoski.

Jakie fryzury będą najlepsze dla Ciebie?
Jeśli posiadasz twarz trójkątną, która charakteryzuje się wystającymi kośćmi policzkowymi, wysokim czołem i małym podbródkiem, powinnaś zdecydować się na półdługie, wycieniowane włosy z przedziałkiem na boku. Warto wiedzieć o tym, że uwagę od spiczastej brody skutecznie odrywają loki. Poza tym, mile widziane są krótkie grzywki i końcówki mocno pocieniowane i wywinięte. Z pewnością, fryzurą wręcz idealną, będzie uczesanie na boba. Natomiast trzeba zrezygnować z tradycyjnych jeżyków, końskiego ogona, wysoko upiętego koka czy odkrytego czoła.

Gdy posiadasz twarz owalną wyróżniającą się wysokim czołem i wydłużonym podbródkiem, możesz czuć się szczęściarą, ponieważ w prawie każdej fryzurze będziesz wyglądać perfekcyjnie, zarówno w lokach jak i w prostych włosach. Oprócz tego, dozwolone są: cieniowanie, zaczesywanie fryzur do tyłu, grzywki, wywinięte końcówki. Ale musisz unikać rozpuszczonych włosów z przedziałkiem na środku.

Kiedy Twoja twarz jest okrągła z pełnymi policzkami zaokrągloną brodą i niewysokim czołem, powinnaś postawić na wycieniowanie włosów, poza tym niewskazana jest grzywka. Preferowane są długie fryzury, które optycznie wydłużają buzię i ukrywają okrągłe policzki. Natomiast w przypadku krótkich włosów należy powywijać końce tak, aby zachodziły na policzki, mile widziana jest także delikatna trwała. Z pewnością, trzeba unikać bardzo krótkich fryzur z prostą grzywką i osłoniętych skroni i uszu.

Poza tym, jeśli masz twarz kwadratową, której znakiem rozpoznawczym są wystające kości policzkowe, szerokie czoło i żuchwa, powinnaś nosić długie proste włosy i postawić na cięcia z pazurkami lub wybrać uczesanie na pazia. Ponadto, należy wystrzegać się ciężkich grzywek, uczesań a la hełm, gładko upiętych włosów bez żadnych wystających pasm.

Jak widać, w wyborze uczesania nie powinniśmy się kierować tylko trendami mody, ale przede wszystkim kształtem naszej twarzy, gdyż tylko wtedy będziemy prezentować się cudownie w swojej nowej fryzurze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]