Jak dodać włosom objętości?

stylizacja-wlosowDlaczego wychodząc od fryzjera mamy oryginalną i wyjątkowa fryzurę, której raczej nie moglibyśmy ułożyć sobie sami w domu? Stylizacja włosów polega między innymi na stosowaniu pewnych sztuczek, dzięki którym fryzura wygląda znacznie lepiej. Osoby, które zajmują się tym zawodowo wiedzą dobrze co zrobić, aby na przykład wydawało się że mamy znacznie więcej włosów niż w rzeczywistości. Dodawanie włosom objętości to jeden z podstawowych zabiegów podczas ich modelowania. Wyglądają wówczas dużo lepiej i ładniej się układają.

Najprostszy sposób by trwale dodać fryzurze objętości to zabieg zagęszczania albo trwałej stylizacji włosów. Pierwszy z nich polega rzeczywiście na dodawaniu prawdziwych lub syntetycznych pasm włosów do własnych. Natomiast trwały styling polega na poddaniu włosów działaniu specjalnego preparatu, który zmienia nieco ich strukturę i dzięki temu można je unieść u nasady, a tym samym sprawić by wyglądały na bardziej puszyste. Poza tym lepiej się układają. Efekt permanentnej stylizacji utrzymuje się na włosach ponad miesiąc, czasem nawet dwa. Natomiast nie niszczy ich w ogóle, więc można ten zabieg powtarzać. Wiele pań woli jednak stosować metody, które zostały już przez nie dobrze sprawdzone i mogą być stosowane w domu. Jedną z nich jest chociażby kręcenie czy falowanie włosów. Z pewnością jeśli zakręcimy proste włosy ich objętość optycznie się zwiększy. Żeby efekty były zadowalające i trwałe warto użyć dobrych kosmetyków do układania włosów oraz lokówki elektrycznej lub okrągłej szczotki i suszarki.

Jak odpowiednio pielęgnować włosy?

W ogóle dzięki użyciu szczotki i suszarki można skutecznie podnosić włosy u ich nasady i dzięki temu fryzura będzie pełniejsza. W tym celu trzeba nawijać na szczotkę kolejne pasma wilgotnych włosów i susząc je od góry do dołu nieco unosić. Układanie włosów na szczotce wymaga pewnej wprawy, ale z czasem zdobywa się odpowiednie umiejętności. Niektóre panie zakładają też na noc wałki. Włosy nawinięte na nie w odpowiedni sposób również po wyschnięciu zostaną uniesione, co od razu doda im objętości. Z całą pewnością ważne jest też używanie specjalnych kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów. Po umyciu głowy szamponem nadającym włosom puszystości dobrze jest użyć pianki. Poza tym po zakończeniu modelowania warto utrwalić efekt dobrym lakierem do włosów. W końcu fryzura będzie przez cały dzień poddawana działaniu różnych czynników, które mogą powodować opadanie włosów, a wtedy znów będą wyglądały na rzadsze. Dość prostym sposobem na podniesienie włosów jest tapirowanie włosów, natomiast obecnie stosuje się je coraz rzadziej, bo wiadomo, że trochę je niszczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz