Jak uniknąć podrażnień po depilacji bikini?

bezbolesna-depilacja-bikiniOkolice bikini są szczególnie podatne na podrażnienia po depilacji. Jeśli pojawią się zaczerwienienia i wypryski, które wyglądają nieatrakcyjnie, to cały efekt depilacji pójdzie na marne. W końcu chodzi o to, żeby skóra była gładka i ładna. W związku z tym zanim zacznie się usuwać zbędne owłosienie konieczne trzeba się dowiedzieć co zrobić, żeby uniknąć podrażnień, a jeśli jednak się pojawią jak szybko je usunąć.

Dość często można się spotkać z goleniem włosów z okolic bikini. Wydaje się, że jest to stosunkowo prosta i bezbolesna metoda, jednak może powodować podrażnienia, tym bardziej, że zabieg trzeba dość często powtarzać. Najlepiej przed goleniem zrobić sobie ciepłą kąpiel. Wówczas skóra i włoski stają się bardziej miękkie. Poza tym przydatny będzie też specjalny krem do golenia, który dodatkowo nawilży skórę. Taki krem może mieć jednocześnie kojące właściwości. Ważny jest także rodzaj golarki, której się używa. Powinna być nowa, ostra, najlepiej z trzema ostrzami. Zaraz po goleniu warto użyć balsamu czy kremu, który zadziała łagodząco, nawilżająco i odżywczo na skórę. Warto pamiętać, że do podrażnień dochodzi też, kiedy po depilacji nowe włoski wrastają pod skórę. Aby temu zapobiegać trzeba złuszczać naskórek wykonując peeling. Natomiast wiele osób uważa, że do wykonywania depilacji brazylijskiej i okolic bikini najlepszy jest wosk albo pasta cukrowa. Jeśli używamy wosku warto spróbować nałożyć wcześniej na skórę mąkę kukurydzianą. Wówczas wosk nie będzie przyklejał się do niej, a jedynie do włosków. Trzeba też oczywiście uważać, żeby wosk nie był za gorący, bo można po prostu poparzyć skórę. W razie jeśli jednak dojdzie do poparzenia, najlepiej użyć kremu, żelu lub maści z aloesem, który chłodzi i łagodzi podrażnienia. Poza tym pomocne mogą być zimne okłady.

Im bardziej naturalny wosk, tym mniejsze ryzyko że podrażni on w jakiś sposób skórę podczas depilacji. Nic więc dziwnego, że całkowicie naturalna pasta cukrowa jest uważana za najbezpieczniejszy preparat do usuwania włosów z okolic bikini. Depilacja cukrowa polega na użyciu pasty z cukru, miodu i soku cytrynowego. Nawet jeśli robi się ja na ciepło, to pasta ma co najwyżej temperaturę ciała, na pewno nie dojdzie więc do poparzeń. Istotne jest to, że po nałożeniu masa cukrowa przyczepia się tylko do włosków, a nie do skóry. Dzięki temu po jej pociągnięciu nie powstają żadne bolesne podrażnienia. Depilację można wykonywać pastą cukrowa kupioną w sklepie z ekologicznymi kosmetykami lub masą zrobioną samodzielnie w domu. Natomiast można też oczywiście umówić się do kosmetyczki, która ma już wprawę w depilowania miejsc intymnych takim sposobem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz