Jak wybrać meble drewniane do kuchni?

Meble drewnianeKuchnia to najważniejsze miejsce w domu, w którym nie tylko przygotowuje się i spożywa posiłki, ale zwykle spędza się nim bardzo dużo czasu. Dlatego bardzo ważne jest, aby panowała w niej przytulna atmosfera, którą możemy osiągnąć poprzez właściwy wystrój wnętrza. Niewątpliwie ważną rolę odgrywa wybór mebli kuchennych. I mimo tego, że w ostatnim czasie popularne są nowoczesne aranżacje, warto zdecydować się na meble drewniane, gdyż nadadzą naszej kuchni niepowtarzalnego charakteru.
Najczęściej wykonane są z drewna sosnowego, bukowego, dębowego, olchowego, które różnią się od siebie nie tylko kolorem, ale i fakturą oraz właściwościami. Oczywiście, wyglądają bardzo elegancko, natomiast dzięki charakterystycznym słojom i sękom są jedyne w swoim rodzaju. Poza tym, są bardzo trwałe, co jest bardzo ważne w przypadku mebli kuchennych oraz masywne, więc będą nam służyć przez wiele lat.
Z pewnością, najważniejszym meblem w kuchni jest stół wraz z krzesłami do kuchni  (w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się proste taboreciki), przy którym wspólnie zasiadamy, np. jedząc obiad. Może charakteryzować się różnym kształtem, jednak najbardziej popularny blat jest kwadratowy lub prostokątny. Ostatnio, osoby, które posiadają dużą przestrzeń kuchenną, zwykle decydują się stół narożny.
Jeśli chodzi o szafki, to często wykonywane są na wymiar, jest to możliwe, gdyż drewno może przyjmować różne kształty, nawet najbardziej wyszukane. Przede wszystkim powinny być one praktyczne, aby pomieściły wszystkie naczynia. Mogą być stojące lub podwieszane, otwierać się w tradycyjny sposób lub np. na dotyk. Często są zdobione rzeźbieniami czy tłoczeniami, co nadaje im niesamowitego wyglądu. Trendy  są także modne szafeczki z szybkami, za którymi poustawiane są np. piękne filiżanki.
Oprócz tego, niesamowicie ważne jest to, aby meble współgrały kolorystycznie z barwą ścian, płytek czy podłogi, a także ze sprzętami AGD, które coraz częściej są zabudowane, dzięki czemu nie gryzą się swym nowoczesnym wyglądem z tradycyjnym wystrojem kuchni.
Trzeba wspomnieć o tym, że możemy przedłużać żywotność mebli drewnianych poprzez lakierowanie, bejcowanie czy woskowanie, dzięki czemu zawsze będą wyglądać atrakcyjnie. Poza tym, w bardzo prosty sposób możemy je odnowić dzięki takim zabiegom jak: szlifowanie, nasączanie olejem, pokrywanie nową warstwą wosku lub oleju, co jest niemożliwe np. w przypadku mebli ze sklejek.
Warto podkreślić to, że meble drewniane często stanowią prawdziwe arcydzieło, którym zachwycają się nie tylko domownicy, ale i wszyscy goście. Wyróżniają się niesamowitą jakością, dodają prestiżu domowników, a co najważniejsze są stabilne i niesamowicie piękne, dlatego warto być wiernym klasyce, a nie stawiać na nowoczesność, zwłaszcza w kuchni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]