Co warto zobaczyć w Grecji?

Grecki krajobrazGrecja, kolebka cywilizacji europejskiej, kraj od wieków ściągający do siebie artystów, filozofów, a także zwykłych ludzi spragnionych widoku przyrody i ponadczasowych zabytków kultury helleńskiej. W przejrzystej, klarownej formie wyliczenia przedstawiamy Państwu miejsca, które warto zobaczyć.

Listę dedykujemy zarówno planującym swoją wycieczkę ze znacznym wyprzedzeniem, jaki i tych, którzy zdecydowali się na promocje last minute.

1. Meteory. Zaczniemy duchowym akcentem. Na niedostępnych skałach zbudowano 21 klasztorów (obecnie tylko 6 zamieszkałych); mnisi są strażnikami tradycji i świadomości narodowej Greków. Oferta dla ceniących ciszę i nastrój kontemplacji.
2. Olimpic Beach. Panuje tu nastrój zupełnie odwrotny niż na Meteorach. Zwolennicy beztroskiego plażowania będą w siódmym niebie, podobnie jak fani sprzętu wodnego i wycieczek quadami. Olimpic Beach to wspaniała baza hotelowa oraz dostęp do niezwykłych zabytków kultury.
3. Wyspa Korfu. Cyprysy i gaje oliwne, najpiękniejsze okazy przyrody basenu Morza Śródziemnego. Liczne zabytki: fortece Neo Frourio i Paleo Frourio, kościół św. Jerzego oraz Muzeum Sztuki Azjatyckiej. Zakochani, którzy chcą przypieczętować swoją miłość i sprawić, by trwała wiecznie muszą – zgodnie z legendą – przepłynąć przez Canal d’Amour.
4. Olimp. Tak naprawdę jest to całe pasmo górskie, a nie tylko słynna góra bogów. Wycieczka w jedną stronę zajmuje 10 godzin. Najciekawszy szlak wiedzie z miasteczka Litochoro.
5. Peloponez. Raj dla wszystkich mających żyłkę archeologa czy historyka. Możemy odwiedzić Olimpię, centrum religijne i sportowe Hellenów, dawną siedzibę Krzyżowców – zamek Chlemoutsi, a także piękne plaże położne między Oatas a Methoni.
6. Zapewne wielokrotnie widzieli Państwo na folderach promujących Grecję domy o śnieżnobiałych ścianach i niebieskich drzwiach. To Santorini. Obok sielankowej scenerii, na wyspie znajdziemy także mroczniejszy i groźniejszy akcent – wulkan, na szczęście od długiego już czasu nieaktywny. Na wycieczkę można się wybrać, wypływając z Krety.
7. Gdy już wyczerpiemy wszystkie przyjemności dnia, warto wybrać się na Pireus, by nocą spojrzeć na Zatokę Sarońską i wybrzeże Appolla. Wyspa oferuje także tanią wycieczkę do zrujnowanego teatru oraz specjalne przedstawienie na scenie zlokalizowanej na szczycie wzgórza.
8. Ateny, czyli mnóstwo wrażeń natury estetycznej i dużo chodzenia. Z mnogości zabytków wybraliśmy najważniejsze: Teatr Dionizosa, Agora Rzymska, Świątynia Zeusa, Narodowe Muzeum Archeologiczne (jedno z 10 najważniejszych na świecie), Muzeum Bizantyńskie oraz Muzeum Akropolu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz