Sylwester w kraju czy za granicą?

Prawdopodobnie już teraz wielu z Państwa zastanawia się, gdzie spędzić tegorocznego Sylwestra. Możliwości z roku na rok przybywa, bowiem zarówno polskie kurorty jak i zagraniczne miejscowości turystyczne nęcą mnóstwem trakcji i rozrywek, przygotowywanych specjalnie na tę wyjątkową noc w roku.

Jak się okazuje, obecnie zagraniczny, kilkudniowy wyjazd sylwestrowy nie jest już tak kosztowny jak jeszcze kilka lat temu. Za trzydniowy pobyt w jednej z europejskich stolic zapłacimy niewiele więcej niż za ekskluzywną imprezę w polskim hotelu nad morzem lub w górach. Jak zatem przekonają się Państwo po lekturze dalszej części artykułu, spędzenie Sylwestra w Polsce lub za granicą okazuje się wyłącznie sprawą osobistych upodobań, nie zaś kwestią naszych rocznych zarobków.

Oczywiście, dalekie i egzotyczne, sylwestrowe wojaże z pewnością pochłoną kilka tysięcy złotych, jednakże z powodzeniem można na ten cel oszczędzić nieco funduszy przez cały rok. Planując zatem spędzenie niezapomnianego Sylwestra na Wyspach Karaibskich lub Kanaryjskich należy liczyć się zarówno z większymi kosztami, ale i z większą ilością niedostępnych w Polsce atrakcji.

Bez wątpienia najważniejszym aspektem, dla którego coraz więcej Polaków decyduje się na sylwestrowy wyjazd do ciepłych krajów jest fakt, że w Grecji, Egipcie, Tunezji czy Hiszpanii, noworoczna zabawa może odbywać się na ciepłej plaży. Ze względu na nasze warunki klimatyczne impreza taka okazuje się niemożliwa, a w najlepszym razie – niezbyt komfortowa.

Jeśli więc jesteście Państwo amatorami wypoczynku nad morzem, którego temperatura przekracza 20 stopni i to w okresach zimowym, najlepszym rozwiązaniem będzie sylwestrowy wyjazd na południe Europy lub północ Afryki. Za granicą turyści mają również okazję do zapoznania się z lokalnymi tradycjami noworocznymi, kulinariami oraz kulturą i sztuką.

Nie oznacza to jednak, iż w Polsce nie można podczas nocy z 31 grudnia na 1 stycznia szampańsko i doskonale się bawić. Nie hołdujemy tutaj zasadzie „cudze chwalicie – swego nie znacie”, aczkolwiek sugerujemy gruntowne zastanowienie się nad lokalizacją naszej niezapomnianej zabawy sylwestrowej.

Jak się bowiem okazuje, również w polskich kurortach i popularnych miejscowościach turystycznych z roku na rok rozszerza się oferta rozrywkowa. W Zakopanem, w Bieszczadach czy nad polskim morzem i na Mazurach można przecież bawić się równie dobrze co w krajach śródziemnomorskich. Spędzenie Sylwestra w malowniczym i urokliwym zakątku Polski polecamy więc w szczególności osobom mało podróżującym po kraju.

Nie ulega wątpliwości iż świąteczny czy sylwestrowy urlop, spędzony z dala od rodzinnego domu, ale w granicach Polski może okazać się o wiele atrakcyjniejszy niż zagraniczna, nierzadko kosztowna podróż. Co więcej, pozostając w kraju podczas obchodów Nowego Roku nie narazimy się na ogromne korki, kolejki w muzeach czy tłumy na plenerowych bądź klubowych imprezach.

Do Sylwestra pozostało jeszcze nieco czasu. Sugerujemy więc gruntowne przemyślenie swoich możliwości finansowych, ale także własnych oczekiwań względem spędzenia tej jedynej w swoim rodzaju nocy i wybranie miejsca doskonałego na romantyczny lub rodzinny wyjazd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz