Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka?

prezenty-na-dzień-dzieckaMiędzynarodowy Dzień Dziecka w Polsce i na świecie obchodzony jest w różny sposób oraz o innej porze roku. Istnieją jednak pewne wspólne im cechy i elementy. Są to przede wszystkim życzenia i kartki na Dzień Dziecka oraz – niekiedy bardzo kosztowne i wyszukane – prezenty z okazji Dnia Dziecka. O ile przy wyborze tych pierwszych możemy puścić dowolnie wodze fantazji, o tyle w przypadku upominków dla dzieci powinniśmy być nieco bardziej ostrożni.
Problem, w jaki sposób wybrać prezent na Dzień Dziecka, spędza niekiedy sen z powiek wielu rodzicom. Dlaczego? Ponieważ zdają sobie sprawę z faktu, iż nie zawsze ich wybory są właściwe a darowane zabawki nie wnoszą niczego wartościowego w świat dziecięcych doznań.
Właściwie wybrany prezent dla dziecka z okazji jego Święta powinien łączyć w sobie trzy elementy. Po pierwsze: zaskoczenie. Najlepszy prezent dla milusińskiego, to taki, o którym wiemy, że nasze dziecko o nim marzyło. Dzień Dziecka to doskonała okazja do spełnienia większości dziecięcych pragnień – także tych skrywanych. Po drugie: radość z otrzymanego upominku. Otrzymany podarunek powinien wywołać miłe skojarzenia u dziecka. Nie powinna więc być to rzecz, która będzie „się dublowała”. Kolejny miś, zdalnie sterowany pojazd czy interaktywna książka, mogą wywołać zupełnie inny, niż zamierzony efekt. Po trzecie: wpływ podarunku na rozwój dziecka. Wybierając prezent dla swojego milusińskiego, warto zastanowić się nad tym, co tak naprawdę dana zabawka może wnieść w świat jego: zdolności, zainteresowań, potrzeb czy umiejętności. Najlepszy prezent to taki, który pobudzi dziecięcą wyobraźnię, poszerzy jego horyzonty lub pomoże nauczyć się nowej czynności lub utrwalić tą, która sprawia dziecku najwięcej trudności.

Chcą obdarować swoje dziecko z okazji jego Święta, nie wolno nam ulegać, jedynie barwnym reklamom telewizyjnym. Nie zawsze to, co widzimy na szklanym ekranie czy na wirtualnych półkach sklepowych, jest rzeczywiście dobre dla naszych pociech. Niektórym rodzicom, wydaje się, że im droższy prezent podarują swojemu dziecku, tym bardziej wyrażą swoje uczucia do niego. Jest to dość błędne myślenie. Nie wolno nam zatem w Dniu Dziecka poprzestać jedynie na wręczeniu upominku. Musimy pamiętać, że równie ważne jest to jak i gdzie spędzić Dzień Dziecka, aby nasza pociecha – nawet ta nastoletnia – poczuła się kimś wyjątkowym w tym właśnie dniu. Najmłodsze dzieci warto zabrać na imprezy i przedstawienia z okazji Dnia Dziecka, które bardzo często przybierają postać rodzinnych pikników lub festynów. Maluchy ucieszą się również z pomysłu, uczestnictwa w przedstawieniu, na którym będą między innymi wykonywane wierszyki i piosenki dla dzieci. Nieco starsze pociechy z pewnością ucieszą się z wizyty w miejscu, gdzie odbywają się specjalnie zaplanowane na ten dzień, gry, zabawy i konkursy dla dzieci. Najstarsi milusińscy z ochotą powinni przyjąć propozycję jaką jest Dzień Dziecka na sportowo.

Bez względu na to, w jaki sposób zdecydujemy się uczcić Święto naszych dzieci, pamiętajmy, o zbudowaniu właściwiej atmosfery bliskości, radości i swobody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Comment

  1. Zoza 30 maja 2012 19:14 Odpowiedz

    Udało mi się w tym roku znaleźć prezent łączący chyba najważniejsze cechy. Jest piękną i wieloletnią pamiątką, przydatną ale i mającą dużą wartość sentymentalną a do tego ma w sobie elementy edukacyjne. Konkretnie mówiąc zamówiliśmy książkę spersonalizowaną z wydawnictwa Książkowe Prezenty. Nasze dziecko staje się w nich bohaterem ciekawych i edukacyjnych opowieści. Czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz