Jak zrobić walentynkową kartkę?

Okres walentynkowy jest często czasem problematycznym. Nie wiemy jak spędzić święto zakochanych, gdzie się wybrać ani co ofiarować. Wielu z nas znudzonych jest ciągłym ofiarowaniem kwiatów czy czekoladek i pragnie czegoś więcej – prezentu, o którym można powiedzieć, że jest od siebie. Idealnym rozwiązaniem dla takich osób jest ręcznie robiona kartka walentynkowa.

Często jednakże nie mamy ani pomysłu ani wenty twórczej by stworzyć „małe arcydzieło”. Jak zatem zrobić kartkę walentynkową, która zachwyci?

Dzięki obecnie powszechnemu dostępowi do Internetu nie musimy się w cale martwić o to, że nie mamy pomysłu. Za pomocą wyszukiwarki wystarczy odnaleźć odpowiednie serwisy poświęcona samodzielnie robionym kartkom i zobaczyć jakie cuda tworzą inni ludzie. Są one pokazane po to byśmy mogli zaczerpnąć od nich pomysły a nawet często obok nich umieszczone są dokładne instrukcję jak krok po kroku je wykonać.

Teraz wystarczy jedynie zakup odpowiednich materiałów, dużo czasu oraz cierpliwość ponieważ mimo, że będziemy dokładnie wiedzieć jak wykonać kartkę to nie każdy posiada odpowiedni talent manualny bo dokonać tego za pierwszym podejściem. Metodą prób i błędów możemy jednak dojść do perfekcji. Kartki walentynkowe nie muszą być jednak w kolorach czerwieni czy różu.

Mogą również posiadać różne charaktery w zależności od tego dla kogo będą one przeznaczone. Tworząc kartkę na walentynki należy jednak pamiętać o tym aby zachować pewną harmonię zarówno w doborze kolorów jak i elementów zdobniczych, które w zasadzie stanowią esencję tego typu kartek przeznaczonych na święto zakochanych.

Do ich ozdabiania można wykorzystać różne materiały, kolorowe papiery, wstążki, brokat, koronki czy nawet ozdobne koraliki, które po odpowiednim nawleczeniu ich na nitkę czy też żyłkę dodadzą każdej kartce niezaprzeczalnego uroku. Jeśli zatem na dzień zakochanych chcemy wykonać prezent płynący prosto z serca to nic nie stoi nam na przeszkodzie by zrealizować takie zamierzenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz