Na czym polega afro dance?

Wśród wielu różnorodnych gatunków tanecznych jednym z coraz bardziej popularnych jest tak zwany afro dance, oznaczający taniec afrykański. Ten rodzaj tańca jest połączeniem kilku różnych tańców pochodzących z Afryki. Taniec afrykański jest oparty w głównej mierze na kulturze afrykańskiej, nawiązuje również do afrykańskiego folkloru, współcześnie tak nam niewiele znanego. By więc bliżej poznać wyjątkowy świat afrykańskiej muzyki, z całą pewnością warto zdecydować się na naukę afro dance.

Afrykański taniec jest pełen energicznych ruchów, jest również tańcem niezwykle dynamicznym oraz żywiołowym. Ćwiczenie tej techniki tanecznej pozwala więc nie tylko wyrazić siebie oraz swoje marzenia, ale wręcz zupełnie zatracić się w ruchu oraz wyrzucić z siebie wszystkie negatywne emocje.

Elementy tańca afrykańskiego możemy dzisiaj odnaleźć w wielu innych tanecznych technikach, między innymi doskonałym przykładem na to może być coraz bardziej popularna w Europie zumba. Zumba jest wprawdzie połączeniem tańca latynoamerykańskiego z ćwiczeniami fitness, ale niekiedy do tańca wplatane są również różne inne elementy, między innymi taniec afrykański czy na przykład taniec brzucha.

Nauka tańca brzucha w domu może być doskonałym pomysłem dla wszystkich tych, którzy marzą o szczupłej sylwetce, ale nie mają czasu i pieniędzy na uczestniczenie w zajęciach fitness organizowanych przez kluby sportowe. Taniec brzucha ma wiele wspólnych elementów z tańcem afrykańskim, chociaż trzeba podkreślić, że afro dance może być wykonywany zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety, natomiast taniec brzucha jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla pań.

Chcąc się nauczyć tego rodzaju technik tanecznych, na pewno powinny nas zainteresować kroki dla początkujących, zwłaszcza, że możemy je również ćwiczyć całkiem samodzielnie w naszym własnym, domowym zaciszu. Być może zainteresuje nas również zumba latino krok po kroku, zwłaszcza, że ta rewolucyjna technika taneczna zdaje się opanowała już cały świat. Podczas gdy jeszcze do niedawana zumba była przede wszystkim tańcem znanym w Kolumbii, gdyż stamtąd się wywodzi, to dzisiaj jest już znana na całym świecie, w tym również w naszym kraju. Mogą o tym świadczyć chociażby zajęcia zumby organizowane przez wiele klubów fitness, w których uczestniczy coraz większa liczba osób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz