Co robić w weekend w Zielonej Górze?

Jeśli planujecie Państwo kilkudniowy wypoczynek w Zielonej Górze i okolicach, podpowiadamy gdzie się wybrać, aby wyjazd uczynić jeszcze bardziej przyjemnym i atrakcyjnym.

W Zielonej Górze znajdziemy moc atrakcji i rozrywek dla całej rodziny. Od imprez dla najmłodszych, takich jak choćby festiwale piosenki dziecięcej, przegląd kabaretowy, pikniki rodzinne czy międzynarodowe imprezy muzyczne. Z powodzeniem więc można skorzystać z tutejszych wydarzeń kulturalnych, by uprzyjemnić sobie kilkudniowy pobyt w tym mieście.

Bezsprzecznie jedną z ważniejszych turystycznie imprez w Zielonej Górze jest sezonowe, coroczne winobranie. Święto wina odbywa się tutaj w ramach Dni Zielonej Góry, a obchody trwają nawet do 9 dni. W tym czasie mieszkańcy i turyści mogą spróbować trunków pochodzących z tutejszych winnic oraz uczestniczyć w licznych pochodach i imprezach towarzyszących.

Również dla amatorów sportu mamy ciekawy pomysł na spędzenie urlopu w Zielonej Górze. Tutejsze kluby sportowe i liga żużlowa dostarczają bowiem szerokiego spektrum emocji wszystkim tym, którzy kochają dopingować naszych rodzimych sportowców. Jeśli jednak wolimy aktywnie spędzić czas w Zielonej Górze, z powodzeniem możemy wybrać się na któryś z okolicznych szlaków turystycznych. Możemy na nich uprawiać zarówno turystykę piesza jak i rowerową, zależnie od naszych preferencji i oczekiwań. Malownicze okolice Zielonej Góry obfitują bowiem w bogactwo ciekawych tras i wartych odwiedzenia miejsc.

Również studenci i zapaleni klubowicze znajdą tutaj mnóstwo atrakcji. W samym mieście możemy bowiem pozwiedzać piękne zabytki, odwiedzić muzea oraz nowoczesne galerie sztuki z ciekawymi ekspozycjami. Wieczorem możemy również wybrać się z rodziną do restauracji lub na drinka czy dyskotekę, w towarzystwie przyjaciół i rówieśników. W mieście znajduje się cały szereg najróżniejszych lokali, między innymi „Stary Młyn”, „Lemoniada”, „Bachus” czy „Heaven”.

Dodajmy jeszcze, iż zielonogórska baza noclegowa przystosowana jest do potrzeb każdego turysty. W mieście znajdziemy bowiem przestronne kwatery, ekskluzywne apartamenty, nowoczesne hotele oraz tanie i wygodne akademiki i studenckie hotele, w których za jedną noc zapłacimy już około 15-25 złotych od osoby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz