Jak samemu zrobić winietki ślubne?

imienne winietkiImienne usadzanie gości przy stołach weselnych cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Oczywiście znajdziemy sporo negatywnych opinii na ten temat. Czy rzeczywiście imienne ustawianie tabliczek-winietek jest w porządku wobec gości? Czy oni sami nie mają prawa zadecydować gdzie usiąść? To oczywiście kwestia sporna, która wywołuje lawinę komentarzy. Naszym zadaniem teraz nie jest rozpatrywanie czy układanie winietek jest w porządku czy nie. Jeżeli jakaś para młoda zdecyduje się, by z tego skorzystać, to na pewno przydadzą się wówczas nasze porady dotyczące wykonania winietek ślubnych. Bo jeżeli nowożeńcy decydują się na to, by coś takiego na stołach postawić, to na pewno muszą postarać się o to, aby winietki wyglądały bardzo elegancko. Winietki mogą bowiem stanowić doskonałą ozdobę stołu weselnego. A przecież nie od dzisiaj wiadomo, że udekorowane stoły weselne to podstawa! Trudno wyobrazić sobie, że suto zastawione potrawami stoliki, nie będą w jakiś sposób atrakcyjne wizualnie. Winietki mogą stanowić właśnie dekoracje. I to jakie!

Winietki gotowe można kupić w sklepie. Coraz więcej tego rodzaju sklepów powstaje w internecie. Można skorzystać także z aukcji internetowych. Tam nie brakuje różnorodnych ofert sprzedaży. Dostępne winietki, wykonane najczęściej ręcznie przez profesjonalistów, są bardzo oryginalne. Mogą przybrać formę kwiatków, krzesełek, czy nawet postaci ludzkich. Na pewno zrobią wrażenie na wszystkich gościach weselnych! A do tego będą stanowiły doskonałą dekorację.

Ale winietek nie trzeba koniecznie kupować. Można je również wykonać samodzielnie. Wbrew pozorom to wcale nie takie trudne! Na pewno goście docenią to gdy winietki zostaną wykonane ręcznie przez nowożeńców. Wiadomo jednak, że przygotowania ślubne pochłaniają sporą ilość czasu. Parze młodej może zatem nie wystarczyć czasu, aby wykonać ciekawe winietki. Jeżeli jednak nowożeńcy znajdą czas, to na pewno powinni pomyśleć o tym, aby karteczki z imionami i nazwiskami gości ozdobić za pomocą wąskich tasiemek albo kolorowych wstążek. Wstążeczki mogą posłużyć do tego, aby przewiązać nimi szklankę czy ozdobić butelkę z wódką weselną. Tabliczka z imieniem i nazwiskiem na pewno będzie wyglądać bardzo atrakcyjnie, gdy zostanie posypana brokatem. Gdy wesele odbywa się w sezonie wiosenno-letnim to bardzo pomyśleć o sezonowych kwiatach. Zapach i wygląd na pewno wywołają na twarzach gości weselnych szeroki uśmiech!

Trzeba jednak pamiętać o tym, że winietki, czy to wykonane przez profesjonalistów czy wykonywane przez parę młodą ręcznie, muszą pasować do wystroju całej sali weselnej. Trzeba także uważać, aby nie przedobrzyć. A przecież o to wcale nietrudno.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz