Jak udekorować stół na romantyczną kolację?

romantyczna dekoracja stołuChcesz zaplanować wyjątkowy wieczór i zbudować romantyczną atmosferę? Nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Nie trzeba być bowiem romantykiem, aby wiedzieć, co spodoba się każdej kobiecie. Najważniejsze jest miejsce – intymną atmosferę najłatwiej zbudować w domu, wystarczy tylko odpowiednio udekorować stół, wyłączyć światło na rzecz romantycznego blasku świec oraz włączyć romantyczną muzykę.

Jakie dekoracje stołu ją zachwycą?

Dekoracje stołu, które robią wrażenie na kobietach to przede wszystkim dekoracje kwiatowe. Czasem wystarczy piękny bukiet czerwonych róż w ozdobnym wazonie, a czasem potrzeba czegoś więcej, np. płatków czerwonych kwiatów wysypanych na białym obrusie w kształcie serca lub fantazyjnej kompozycji stworzonej z egzotycznych kwiatów, np. strelicji. Trzeba pamiętać, że wybór kwiatów jest niezwykle ważny, ponieważ może on zdecydować o ostatecznym charakterze całej dekoracji. Czym kierować się podczas wyboru kwiatów do dekoracji stołu na kolację? Są dwie podstawowe zasady: należy wybrać albo kwiaty, które ona uwielbia (jak robi się podczas planowania dekoracji sali weselnej), albo kwiaty, które pasują do pozostałych ozdób, a więc m.in. do koloru serwetek, kształtu stołu czy nawet potraw!

Dekorację stołu najlepiej wykonać samemu, trzeba jednak pamiętać, aby wcześniej zaplanować, jakie elementy będą do niej potrzebne. Mając wszystkie niezbędne akcesoria, nie pozostaje nic innego jak wykonanie aranżacji. Nie można jednak zapomnieć o takich szczegółach jak wyprasowanie czystego obrusu czy też przygotowanie odpowiednio dobranych kolorystycznie serwetek i świec. Podczas planowania romantycznej kolacji wszystkie elementy powinny być starannie przemyślane i skrupulatnie zrealizowane.

Dzięki powyższym wskazówkom Twoja dekoracja romantycznego stołu z pewnością spodoba się każdej zakochanej kobiecie.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

Dodaj komentarz