Jak urządzić warsztat w garażu?

domowy-warsztat-w-garazuPosiadanie własnego garażu to dla każdego właściciela samochodu ważna rzecz. Panowie w większości uwielbiają troszczyć się o swoje maszyny dlatego dbają o to by nie musiały przebywać pod gołym niebem, no a jeśli ma się swój własny garaż to i można nieco „pogrzebać” przy samochodzie kiedy zajdzie taka potrzeba. Co więcej znając się na rzemiośle mechaniki samochodowej można stworzyć swój mini warsztat na własne potrzeby lub warsztat z prawdziwego zdarzenia i rozwinąć swoją działalność. Trzeba przyznać, że mechanik samochodowy to rozwojowy zawód, zawsze będzie potrzebny i doceniany, ponieważ dzisiaj już nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez samochodu.

Chcąc zamienić garaż na prawdziwy warsztat konieczne jest obmyślenie koncepcji co do tego jak się chce zagospodarować to pomieszczenie. Ważne są nie tylko umiejętności, ale i wyposażenie szalenie ułatwiające pracę w każdym warsztacie, nie tylko samochodowym. Jak łatwo można się przekonać, dzisiaj produkuje się funkcjonalne meble warsztatowe w postaci szafek na kółkach, wózków narzędziowych jezdnych, mobilnych regałów z dodatkowymi pojemnikami pozwalającymi na wygodną segregację narzędzi i innych drobnych elementów, jak śrubki, nasadki na klucze, gwoździe itd. Świetnie do segregacji nadają się szufladki modułowe, małe ale dające duże możliwości w zakresie pogrupowania dużej ilości niewielkich elementów jakie z łatwością się gubią.

Każdy warsztat nawet hobbystycznego majsterkowicza musi być przestrzenią dobrze zorganizowaną. W tym wyraża się nie tylko umiłowanie dla porządku, ale także dbałość o narzędzia. Jeśli skrupulatnie uzupełnia się swój narzędziownik, szkoda by było, gdyby w pewnym momencie okazało się, że czegoś brak. Dlatego warto inwestować w tablice i ściany perforowane z zawieszkami, gdzie zawiesić można praktycznie każdą rzecz, ponieważ uchwyty podtrzymujące przystosowane są do kombinerek, młotków, kluczy a nawet piłek ręcznych i wierteł. Jest to opcja wygodna i dająca możliwość przetrzymywania przyborów i narzędzi tak, by były zawsze pod ręką i można było po nie sięgnąć w każdej chwili. Dodatkową zaletą jest fakt, że nie trzeba haków i zawieszek montować bezpośrednio do zwykłej ściany, ale używa się do tego celu specjalnych ścianek.

[Głosów:5    Średnia:2.8/5]

Dodaj komentarz