Jak zrobić kurczaka metodą quilling?

Jak zrobić kurczaka metodą quillingKiedy zbliżają się Święta Wielkanocne zabieramy się za tworzenie dekoracji i wysyłanie życzeń. Jednym z ciekawych pomysłów na stworzenie ozdób wielkanocnych jest skorzystanie z techniki quilling. Polega ona na odpowiednim zwijaniu, formowaniu i sklejaniu pasków papieru. Efekty są bardzo ładne. Opanowanie quilingu nie jest specjalnie skomplikowane. Wymaga pewnej zręczności i praktyki. Trzeba też poświęcić na to odpowiednią ilość czasu. Najpierw jednak trzeba się zastanowić co chcemy zrobić i przygotować pod tym kątem właściwe kolory papieru.

Samodzielne wykonywanie wielkanocnych kartek i dekoracji daje dużo satysfakcji. Bardzo ciekawie i uroczo wygląda kurczak-pisanka wykonany metodą quilling. Jajko ugotowane na twardo obklejamy najpierw zwiniętymi paskami żółtego papieru. Powinny być dość ciasno zwinięte i sklejone. Umieszczamy takie „rolki” dość ciasno jedna przy drugiej. Podczas zwijania wyciętych wcześniej pasków papieru przydatny może być patyczek. Może to być nawet taki używany do robienia szaszłyków. Podczas naklejania należy pamiętać o dodaniu dwóch czarnych elementów, które będą oczkami kurczaczka. Kiedy całe jajko będzie już obklejone robimy skrzydełka. W tym celu trzeba zrobić nieco większe „rolki”, a następnie przygnieść je z jednej strony, tak żeby uformować kształt skrzydełek. Przyklejamy je po dwóch bokach. Podobnie robimy ogonek. Jeśli chodzi o dziób to powstaje on z dwóch odpowiednio uformowanych elementów w czerwonych kolorze. Z kolei każda z nóżek z trzech, podobnie czubek.

Metodą quilling robi się też kartki wielkanocne oraz na inne okazje. Jeżeli chcemy przygotować kartkę z kurczakiem to można go zrobić podobnie jak powyższa pisankę z wielu małych „rolek” albo z dwóch większych, z których powstanie główka i tułów. Pozostałe elementy robi się tak jak powyżej. Chyba, że ktoś woli je dorysować lub po prostu wyciąć z papieru. Natomiast oczywiście ciekawiej wygląda kartka wielkanocna, która jest całkowicie trójwymiarowa. Taki efekt można uzyskać również robiąc kartkę origami lub kirigami. Jednak wówczas potrzebna jest już odpowiednia instrukcja. Jeśli chodzi o quilling właściwie wszystko zależy od nas. Podany sposób zrobienia kurczaka wielkanocnego to tylko propozycja. Można wymyślić coś innego. Oczywiście oprócz kurczaka wykonuje się też ozdoby i kartki z zajączkami, barankami, baziami, pisankami itp. Chyba najciekawsze jest tutaj właśnie to, że nie ma jednoznacznych zasad i każdy może stworzyć coś wyjątkowo oryginalnego. Jeśli wręczymy komuś życzenia na samodzielnie wykonanej kartce, to będzie to jednocześnie wyjątkowy upominek.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz