Jak uszyć strój czarownicy dla dziecka?

kostium-wiedzmy-dla-dziewczynkiWyprawiamy swoje dziecko na bal przebierańców – w końcu w karnawale udział choć w jednym takim przyjęciu to absolutny mus! Obowiązkiem w takim razie jest także przygotowanie wspaniałego karnawałowego stroju dla malucha. Najlepiej skorzystać z usług wypożyczalni kostiumów– wybrać konkretne przebranie, zapłacić odpowiednią sumę i po prostu mieć z głowy. No chyba że chcemy, albo jesteśmy zmuszeni, samodzielnie wystylizować swoje dziecko. Wtedy, mamy przed sobą nie lada wyzwanie! Wymyślenie przebrania, to najprostsza część planu działania. Kolejne kroki są nieco trudniejsze, ale możliwe do wykonania. Niezwykłe stroje balowe potrafią zrobić tylko nieliczni? Nieprawda! Z pod igły każdego z nas może wyjść istne cudeńko. Trzeba się tylko bardzo, ale to bardzo postarać…

Twój synek postanowił, że na balu karnawałowym pojawi się jako czarnoksiężnik. Wypożyczenie, czy też kupienie stroju zajęło ci chwilę. Super! Twoja córka, biorąc przykład z brata, zamarzyła o tym, by wcielić się w złą czarownicę. Wypożyczenie kostiumu z jakiegoś powodu nie jest możliwe, a o kupnie także nie ma co myśleć? Nic straconego! Oryginalne kostiumy do pary dla twoich dzieci są w zasięgu ręki. Przebranie dla chłopca masz- czerp z niego inspirację i uszyj dla córki niepowtarzalną kreację.
1) Zrób remanent w szafie swojej córki. Znajdziesz tam niektóre elementy stroju, jak chociażby podkoszulek z długimi rękawami oraz rajstopy lub getry/legginsy w ciemnym kolorze, niekoniecznie czarnym. Do tego ciemne skarpety i buty.
2) Zdobądź tkaninę, która posłuży do uszycia peleryny czarownicy. Wytnij z niej spory prostokąt lub kwadrat (jego wielkość zależy od gabarytów dziecka). Wzdłuż jednego boku zrób ściągacz. Przeciągnij przez niego wstążkę albo sznurek tak, aby wystawał odrobinę z każdej strony- posłuży do przewiązania pelerynki wokół szyi.
3) Charakteru doda kostiumowi dziecięca czapka / kapelusz albo oryginalna peruka. Z ciemnego kartonu wytnij duże koło i zrób z niego stożek. Ozdób go wg uznania. Przywiąż gumkę lub wstążkę- kapelusz gotowy! Perukę zastąpią treski.
4) Każda czarownica musi mieć magiczną różdżkę. Zrobisz ją, np. z gałązki albo anteny radiowej. Wystarczy zawinąć ją w sreberko. Jako miotła sprawdzi się patyk i kilka wiotkich gałązek przywiązanych na jego końcu.
5) Oko obrysowane czarną kredką i odrobina koloru na policzkach dopełnią całości.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

Dodaj komentarz