Jaki prezent na poprawiny?

Jaki prezent na poprawinyTradycyjnie na poprawiny zaprasza się wszystkich gości, którzy byli na weselu. Natomiast niektórzy organizują znacznie mniejsze imprezy tylko dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Bywa jednak również nieco inaczej, a mianowicie na poprawiny zaprasza się osoby, których nie było na weselu.

Jeżeli ktoś kupuje młodej parze prezent ślubny, to na poprawiny nie musi już oczywiście nic przynosić. Natomiast jeśli idzie się tylko na poprawiny to wypada coś podarować świeżo upieczonym małżonkom. Jednak z pewnością prezent może być skromniejszy niż typowy upominek ślubny. Oprócz wydatków związanych z jego kupieniem trzeba też doliczyć koszt kreacji, w której idzie się na poprawiny oraz ceny wizyt u fryzjera i kosmetyczki. Wybór stroju zależy w dużym stopniu od charakteru poprawin, prezentu właściwie też. Jeśli ktoś zostanie zaproszony na ekskluzywne przyjęcie powinien mieć dość atrakcyjny podarunek, a jeśli na spotkanie przy grillu, to upominek może być mniejszy. Na pewno im ktoś jest bliżej z panną młodą lub panem młodym, tym lepszy, większy, droższy prezent będzie chciał im podarować. Natomiast goście zaproszenie tylko na poprawiny nie należą raczej do najbliższej rodziny czy najlepszych przyjaciół.

Jaki w takim razie prezent  można dać na poprawiny młodej parze? Najprostszym rozwiązaniem jest kartka z życzeniami i pieniądze. Jeśli nie wie się, co może się przydać młodym małżonkom, to z pewnością dobry pomysł. Niektórzy przynoszą jedynie ładne kwiaty. Kolejny uniwersalny pomysł to butelka wina. Na pewno przyda się podczas romantycznej kolacji. Komplet kieliszków też będzie dość praktyczny, podobnie jak zestaw małych ręczniczków czy ładny album na zdjęcia. Poprawiny to przede wszystkim zabawa i rozmaite atrakcje, ale warto też spędzić na nich trochę czasu rozmawiając z młodą parą. Składanie życzeń nie musi być sztuczne, warto więc zadbać właśnie o to, żeby było bardzo ciepłe i szczere. Obecność na poprawinach, bawienie się w kulturalny sposób oraz uśmiech, to również rodzaj prezentu dla gospodarzy. Organizując wesele i poprawiny bardzo zależy im na tym, żeby wszyscy dobrze się bawili i miło wspominali te imprezy.

[Głosów:5    Średnia:1.4/5]

Dodaj komentarz