Jaki prezent podarować na Dzień Ojca?

jak-spędzić-dzień-ojcaDzień Ojca to wciąż mało znane zarówno w Polsce jak i na całym świecie Święto. Fakt ten potwierdza ogromne zróżnicowanie co do tego, kiedy obchodzi się Dzień Ojca w różnych regionach świata. Dla przykładu: w Polsce Święto Ojca przypada na 23 czerwca, zaś w USA (z którego to kraju wywodzi się ten zwyczaj) Dzień Ojca wypada 19 marca. Podobnie ma się sprawa, jeśli chodzi o to w jaki sposób obchodzony jest Dzień Ojca w Polsce i na świecie. W naszym kraju tego dnia Ojcowie mogą liczyć na różnego rodzaju prezenty, przyjmować serdeczne życzenia dla Ojca oraz uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych w szkołach czy przedszkolach akademiach. Podczas gdy w Hiszpanii dzień ten, oficjalnie jest uznawany za wolny od pracy, zaś w Australii ojcowie otrzymują specjalne odznaczenie, wyróżniające ich, jako Najlepszych Ojców w danym okręgu.

Takie zróżnicowanie, co do sposobów obchodzenia i daty Dnia Ojca związane jest głównie z faktem, iż wciąż rola tego rodzica jest mało doceniana, jeśli chodzi o jego udział w wychowaniu dzieci. Dlatego też dobrze, jeśli córka czy syn (nawet ci całkiem dorośli), będą starali się tego dnia być jak najbliżej swojego Ojca oraz nie będą mu szczędzić wyrazów i gestów sympatii, miłości czy wdzięczności. Sposobów na to, by podkreślić jak ważny jest dla nas nasz Tato, istnieje niezliczenie wiele. Do swojej dyspozycji mamy między innymi: specjalne SMS-y na Dzień Ojca, sympatyczne e-kartki na Święto Taty a najmłodsze dzieci mogą wręczyć swojemu rodzicowi własnoręcznie wykonane laurki dla Taty.
Doskonałym sposobem na wyróżnienie roli Ojca w naszym życiu jak i wyrażenie miłości i wdzięczności, jakie do niego żywimy, możemy okazać wręczając mu książkę. Wybierając tego typu prezent, należy głównie kierować się zainteresowaniami naszego Taty. Wiedząc, jakiego pisarza lub poetę lubi bądź, jakie jest jego hobby, wystarczy odwiedzić dobrą księgarnię i wybrać nowy tomik poezji, najnowsze dzieło jego ulubionego autora lub jakiś atrakcyjny ilustrowany tematyczny album. Świetnym pomysłem na tego typu książkowy prezent, może być specjalny box prezentowy czyli zestaw zawierający poradnik oraz akcesorium związane z tematem książki. Dla nieco starszych ojców, zamiast tradycyjnego papierowego wydania książkowego, można kupić audiobooka czyli książkę, która odczytywana jest przez profesjonalnego lektora.
Bez względu jednak na to, jaką książkę kupimy naszemu rodzicowi, warto pamiętać o złożeniu szczerych i serdecznych życzeń w dniu Święta Taty. Nawet zwyczajne: „Wszystkiego najlepszego Tato. Kocham Cię. Dziękuję.” może wywołać uśmiech na ojcowskiej twarzy i stać się przyczyną do wyjątkowego wzruszenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz