Jak dobrać bieliznę wyszczuplającą?

bielizna modelująca

Obecnie w sklepach z bielizną znajdziemy najróżniejsze egzemplarze bielizny wyszczuplającej, która znakomicie wyszczupli i skoryguje naszą figurę. Oczywiście nie wymagajmy od takiej bielizny cudów – nie zmieni ona naszej sylwetki w sylwetkę modelki, a jedynie nieco wyszczupli niektóre partie ciała, wygładzi fałdki i ukryje niedoskonałości tak, abyśmy w eleganckiej sukience lub spódnicy wyglądały atrakcyjnie i by spod spódnicy, majtek lub biustonosza nie były widoczne nieestetyczne fałdki tłuszczu. Co prawda odpowiednio dobrana bielizna modelująca potrafi wyszczuplić nas o kilka rozmiarów, a czasem wygładzi ona tylko fałdki na brzuchu i biodrach i spłaszczy nieco brzuch.

Wybierając bieliznę modelująco-korygującą, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze musimy dokładnie zmierzyć obwód bioder, obwód pasa – w wypadku fig modelujących oraz obwód pod biustem i na biuście – w wypadku body lub gorsetu wyszczuplającego. Nigdy nie należy kupować bielizny o mniejszym rozmiarze niż nosimy, mając nadzieję, iż wyszczupli nas ona wówczas jeszcze bardziej. W efekcie będziemy czuły dyskomfort, bielizna będzie uciskać i uwierać i czasem zamiast zakryć niedoskonałości, wyeksponuje fałdki wylewające się nad gumką majtek lub brzegiem stanika.

Po drugie: musimy przyjrzeć się sobie uważnie i ocenić, które partie ciała chcemy wyszczuplić. U każdej z nas dodatkowa tkanka tłuszczowa rozmieszczona jest w nieco inny sposób, dlatego jedna z nas będzie chciała wyszczuplić przede wszystkim brzuch, inna biodra, a jeszcze inna pośladki i uda. Wyróżnia się kilka typów figury: typ A (inaczej „gruszka”),typ O („jabłko”), typ X („klepsydra”), typ H („kolumna”), typ V („kielich”). W każdej z tych figur zaokrąglone są inne części ciała i to wówczas na nie należy zwrócić uwagę przy wybieraniu bielizny wyszczuplającej. Chcąc wyszczuplić biodra, pośladki i uda, potrzebujemy majtek/bermudów z wysoką talią i dłuższymi nogawkami. Do wyszczuplenia bioder i brzucha świetnie nada się pas wyszczuplający lub gorset modelujący. Świetnie sprawdza się body wyszczuplające, które kompleksowo modeluje sylwetkę – spłaszczy i wygładzi brzuch i biodra, zmniejszy obwód talii, podniesie i wyszczupli pośladki i wymodeluje biust.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz