Gdzie w Polsce znajdują się najlepsze uzdrowiska?

Zabiegi w uzdrowiskachCała Kotlina Kłodzka słynie w Polsce ze źródeł wód mineralnych, które mają właściwości lecznicze, a także z wielu starych uzdrowisk i sanatoriów. Największe i najstarsze z nich to sanatoria Kudowa, Lądek, Duszniki Zdrój, ale nie należy zapominać o najmłodszym, czyli o uzdrowisku w Polanicy, pomimo tego, że jest najmłodsze to pretenduje do miana najszybciej rozwijającego się. Największymi i najstarszymi sanatoriami zawiaduje znajdujący się w Kłodzku ZUK czyli Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A., w jego zarządzie jest chyba najwięcej miejsc sanatoryjnych, a uzdrowiska oferują największy wachlarz różnego typu zabiegów.

 

Po co jechać do kłodzkich uzdrowisk?

Po zdrowie, oczywiście! Kłodzkie sanatoria leczą schorzenia kardiologiczne, układu kostnego, reumatyzm, choroby układu trawiennego, choroby z zakresu endokrynologii, a także otyłość i cukrzycę. W każdym z sanatoriów wykonywanych jest ok. 60 różnych zabiegów. Jak widać oferta jest bardzo bogata i każdy znajdzie coś dla siebie… a właściwie to lekarze, którzy pracują w sanatoriach doskonale dopasują rodzaj i ilość zabiegów do stanu rekonwalescentów.
Sanatoria i uzdrowiska Ziemi Kłodzkiej oferują także zabiegi spa i wellness, dlatego jeśli nie jesteś kuracjuszem, to nic nie szkodzi – możesz skorzystać z bogatej oferty zabiegów. Wystarczy skorzystać z bogatej oferty agroturystyki w Sudetach lub, jeśli chcemy mieć wszędzie blisko, z tanich noclegów i miejsc do spania w Kłodzku i mamy połączone przyjemne z… przyjemnym, czyli zwiedzaniem zabytków i Twierdzy Kłodzkiej, gdzie poznamy historię miasta i regionu.
Oczywiście nocować możemy także w samym ośrodku. Zastanowić się należy czy chcemy także coś przy okazji zobaczyć, czy tylko wypoczywać. Jeśli nasz wypoczynek wypadnie w okresie wakacyjnym, warto wybrać się na imprezy cykliczne w Kłodzku, bo to bardzo ciekawe spotkania, koncerty, atrakcje niedostępne w zwykłe dni roku. Podczas tych imprez poznać możemy historię miasta, która wytłumaczy nam pochodzenie zabytków, kamienic, mostu.
Jeśli chcemy po zabiegach sanatoryjnych pospacerować, skorzystać możemy z wielu dostępnych szlaków turystycznych w Kotlinie Kłodzkiej. Wiele z nich przebiega przez największe miejscowości uzdrowiskowe i łagodnymi podejściami prowadzi nas do ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia.
Uzdrowiska i sanatoria to nie jedyne atrakcje dla kuracjuszy. Możemy także skorzystać z Pijalni Wód Mineralnych, które znajdują się w każdym kurorcie, gdzie za niewielką opłatą wodę można nalać do własnej butelki i zabrać ze sobą do domu.

Na zdrowie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz