Jak zorganizować eleganckie przyjęcie komunijne?

przyjęcie komunijnePierwsza Komunia Święta dziecka to duże wydarzenie dla całej rodziny. Dwoimy się i troimy, by wszystko było przygotowane jak najlepiej. Ci, którzy zdecydują się na skorzystanie z wykwalifikowanej firmy zajmującej się wynajmem i wystrojem sali na przyjęcie, mają zdecydowanie mniej obowiązków. Co jednak, jeśli chcemy sami zająć się przygotowaniem imprezy? Jak zorganizować eleganckie przyjęcie komunijne? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym mini poradniku.
Jeśli już podjęliście decyzję o samodzielnym zorganizowaniu imprezy, koniecznie zacznijcie przygotowania do niej już kilka tygodni wcześniej. Na miesiąc przed uroczystością wynajmijcie eleganckie pokrowce na krzesła a przynajmniej na fotel dziecka pierwszokomunijnego. U sprawdzonego cukiernika zamówcie pyszne ciasta i oczywiście tort. Nie łudźcie się, że sami zdołacie przygotować poczęstunek dla gości. Szkoda Waszego stresu i zdenerwowania. Najlepiej poprosić kogoś znajomego, kto dobrze gotuje albo zamówić firmę cateringową, która przygotuje i poda wyśmienite posiłki na ciepło i zimno. To świetne rozwiązanie, ponieważ nie musimy martwić o zrobienie i podanie posiłków a także o piętrzące się stosy brudnych naczyń.
Goście komunijni większą część czasu spędzą przy stole. Eleganckie aranżacje stołów na każdą okazję znajdziemy na licznych portalach internetowych a także w katalogach, które bez problemu dostaniemy, m.in. w kwiaciarniach. To o czym koniecznie musimy pamiętać, to dekoracje sali imprezowej – odpowiednio dobrane serwetki, eleganckie świeczniki, świeże kwiaty i ekskluzywna zastawa stołowa. Nie zapominajmy jednak, że dekoracje dla dzieci są tu równie ważne. Wszak to wielki dzień naszej pociechy. Ma być elegancko i gustownie ale z uwzględnieniem potrzeb maluchów.
Na kilka dni przed uroczystością zamówmy w kwiaciarni bukiety kwiatów czy inne ozdoby na stół. Najlepiej położyć je rano, tuż przed uroczystością w kościele. Mamy wtedy pewność, że do końca dnia będą świeże i pachnące. Zdecydowanie odradzamy rośliny, których płatki szybko opadają czy kwiaty wydzielające intensywny zapach bądź „farbujące”.
Zastanówmy się również, jak usadzimy gości. Nie ma nic gorszego niż zdezorientowane osoby, które nie wiedzą, gdzie mają usiąść czy sytuacja, w której okazuje się, że rodzice dziecka… nie mają gdzie usiąść. Choć może się to wydawać dziwne, karteczki z imionami i nazwiskami na przyjęciu komunijnym są mile widziane. Dzięki temu unikniemy gafy czy faux pas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz