Jak zrobić prezent z papieru?

Bez wątpienia wykonywane ręcznie i samodzielnie prezenty i drobne upominki okażą się trafionym prezentem zarówno z okazji świąt, jak również urodzin czy imienin.

Łatwe do samodzielnego wykonania w domu dekoracyjne elementy z papieru, bibuły czy masy solnej mogą nierzadko okazać się doskonałym prezentem na wiele okazji. Jeśli więc dysponujecie Państwo odrobiną wolnego czasu oraz posiadacie podstawowe umiejętności plastyczne, pomyślcie o wykonaniu dla bliskich lub przyjaciół skromnego, aczkolwiek efektownego drobiazgu.

Do wykonania ozdób i prezentów z papieru warto wykorzystać plastyczną masę papierową, którą najlepiej przygotować ze starych gazet i kleju biurowego. Materiał ten okazuje się niezwykle trwały i „łatwy w obsłudze”, poza tym po wyschnięciu można malować go zwykłymi farbami plakatowymi na dowolne kolory.

Papierowe prezenty okolicznościowe warto również przygotować z cienkich pasków papieru, które po skręceniu można modelować w dowolne formy i tworzyć z nich chociażby estetyczne pudełeczka na drobiazgi, szkatułki na damską biżuterię lub efektowne rzeźby, przedstawiające eleganckie formy geometryczne, postacie ludzi lub zwierząt. Co więcej, prezenty takie można śmiało przygotowywać wraz z dziećmi, które z pewnością chętnie posłużą nam swoją wyobraźnią do stworzenia ciekawych i oryginalnych projektów.

Ciekawym pomysłem na prezent z papieru może też okazać się wykonanie własnoręcznie efektownej i stylowej ramki na wspólne zdjęcie z solenizantem. Kawałki papieru można nakleić na tekturową ramkę i ciekawie powyginać poszczególne elementy, tworząc ażurowy motyw kwiatowy lub geometryczny. Papierowe zawijasy warto później pomalować farbą lub spryskać dokładnie lakierem w sprayu, dzięki czemu ozdoba zachowa trwałość przez długie lata.

Papierowe ozdoby na różne okazje warto też udekorować odrobiną kolorowego brokatu, barwnymi cekinami lub koralikami plastiku bądź drewna. Amatorom folklorystycznych motywów możemy przygotować również pudełeczka i szkatułki z haftowanymi motywami lub dekorowanymi kolorową włóczką czy kordonkiem. Gotowy prezent warto również ciekawie zapakować w ozdobny papier lub cienką, marszczoną bibułkę i przewiązać efektowną kokardą z bawełnianej tasiemki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz