Dlaczego warto pojechać na sylwestra w Bieszczady?

Bieszczady zimą góry szczytJeśli planujesz w tym roku spędzić Sylwestra w sposób inny niż dotychczas – zapraszamy w Bieszczady!

Każdy turysta znajdzie tutaj moc niesamowitych atrakcji, towarzyszących zimowemu wypoczynkowi. Malownicze górskie pejzaże, czyste powietrze i bliskość dzikiej przyrody to tylko niektóre z niezaprzeczalnych atutów Bieszczadów. To wszystko w połączeniu z niewygórowanymi, a wręcz bardzo niskimi cenami za dobę spędzoną w jednym z tutejszych ośrodków to opcja wręcz wymarzona.

Zarówno rodzinne Święta Bożego Narodzenia jak i zabawę Sylwestrową zaplanować możemy w którymś z nadsolińskich pensjonatów czy schronisk. Jeśli jednak wolimy zasmakować w bardziej intymnym i ustronnym wiejskim klimacie, powinniśmy wybrać któreś z gospodarstw agroturystycznych w pobliżu ważniejszych bieszczadzkich miejscowości. W każdej z wybranych przez nas lokalizacji organizatorzy zapewnią nam spokojny, bezpieczny, beztroski i komfortowy pobyt. Dodatkowo, zatroszczą się o nasz samochód, sprzęt jak i zorganizują czas dzieciakom.

Po zasmakowaniu w regionalnych przysmakach, takich jak smażony pstrąg czy typowe dania łemkowskiej i bojkowskiej kuchni możemy wybrać się na spacer górskimi szlakami. Połoniny, czyli wysokogórskie łąki to jedne z najpiękniejszych widoków w południowo-wschodniej Polsce.

Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami bardziej aktywnego sposobu spędzania czasu, możemy wybrać się na któryś z bieszczadzkich stoków narciarskich. Co więcej, nie musimy być nawet specjalnie przygotowani do takiej formy rekreacji, bowiem większość z tutejszych wyciągów oferuje zarówno wypożyczenie sprzętu jak i kursy szkoleniowe dla początkujących narciarzy.

Niezastąpioną rozrywką dominującą w Bieszczadach w okresie zimowym jest bez wątpienia organizowany niemal przez każdego agroturystycznego gospodarza prawdziwy, tradycyjny kulig z udziałem koni, często rodzimych – huculskich. Taka impreza często zakończona bywa ogniskiem rozpalanym na leśnej polanie, gdzie uczestnicy mogą usmażyć kiełbasę i napić się rozgrzewającej, aromatycznej herbaty.

Bieszczady bowiem to nie tylko Zalew Soliński, to także wysokie, przepiękne góry, tworzące niesamowity magiczny klimat, tak pożądany podczas rodzinnych świątecznych i sylwestrowych wyjazdów. Warto dodać, iż każdy, nawet najbardziej wybredny i żądny wygód turysta znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Organizatorzy bowiem dwoją się i troją, by z roku na rok zapewniać coraz to nowe i bardziej atrakcyjne formy zimowego wypoczynku, dodajmy, w niezmiernie przystępnych cenach.

Serdecznie zapraszamy więc na bieszczadzkiego Sylwestra!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz