Jak dobrać szalik, czapkę czy rękawiczki do kurtki?

Kiedy już kupiliśmy modną kurteczkę, czas najwyższy pomyśleć o ślicznych dodatkach do naszej odzieży wierzchniej. Przede wszystkim, muszą się one idealnie komponować z naszą kurteczką pod względem koloru, stylistyki i wzorów. Poza tym, ważne jest to, by nie przesadzić z nadmiarem ozdobników, ponieważ wtedy nasza stylizacja będzie nietrafiona, a nawet odebrana jako kiczowata.

W pierwszej kolejności musimy wspomnieć o tym, że do kurtki wiosennej czy letniej możemy założyć apaszkę czy ozdobną chustę. Natomiast w przypadku eleganckich fasonów jak najbardziej wskazana jest broszka, np. w formie dużej róży. Jeżeli mówimy o kurtkach jesienno-zimowych jak najbardziej możemy do nich dobrać szalik, komin, czapkę, beret czy rękawiczki. Z pewnością, największym zainteresowaniem będą się tu cieszyć wełniane dodatki, które są uniwersalne, bowiem pasują i do eleganckich i mniej oficjalnych stylizacji. Komponując swój strój, musimy mieć na uwadze to, że np. polarowe rękawiczki są odpowiednie do sportowej kurtki, zaś skórzane do szykownej odzieży wierzchniej.

Nie mniejsze znaczenie mammy tu kolorystyka oraz wzornictwo. Otóż, w dalszym ciągu możemy się spotkać z opinią, że dodatki powinny być w tym samym kolorze co kurtka, ale lepszym i chyba ciekawszym rozwiązaniem są eksperymenty kolorystyczne. Owszem, muszą być one dobrze przemyślane, by nie popełnić gafy. Przykładowo do czerwonej kurtki, możemy dobrać czapkę czy szalik w szarym, pomarańczowym, granatowym, fioletowym czy brązowym odcieniu.

A do brązowej kurteczki jak najbardziej odpowiednie są dodatki w takich barwach jak: zieleń, pomarańcz, biel, beż, delikatny róż, żółć. Natomiast do granatowych fasonów pasują dodatki w kolorze czerwonym, szarym, kremowym, fioletowym. Nie ulega wątpliwości to, że do uniwersalnych barw, należy czerń, bowiem tego rodzaju czapki, chusty czy szaliki pasują do wszystkiego. Oprócz tego, musimy powiedzieć o tym, iż do wzorzystych kurtek dobieramy gładkie dodatki, zaś w przypadku gładkich kurteczek dopuszczalne są, np. apaszki we wzory, ale pod warunkiem iż pozostałe elementy stroju jak spodnie, spódnica, rajstopy, torebka czy buty są także gładkie. Ponadto, do codziennych stylizacji zakładamy stonowane dodatki, zaś w przypadku wieczorowych kreacji dopuszczalne są, np. połyskujące cekiny czy koraliki.

Jak widać, dobór dodatków do kurtki nie jest najłatwiejszy, dlatego powinien być on dobrze przemyślany, gdyż tylko wtedy nasza stylizacja będzie udana. Z pewnością, nie przesadzamy z ich nadmiarem, by stanowiły idealne zwieńczenie naszego stroju, a nie sprawiały, iż wyglądamy śmiesznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz