Jak wiązać turban na głowie?

Czapki i kapelusze to nie jedyne rodzaje nakrycia głowy, z którymi możemy się zetknąć. Obecnie bardzo popularne są także wszelkiego rodzaju chusty oraz turbany, zwłaszcza, że można je polecać osobom, które z różnych przyczyn straciły włosy. Turbany, chusty, peruki po chemioterapii pozwalają odzyskać utraconą atrakcyjność, a co najważniejsze, dzięki nim można wyglądać naprawdę bardzo oryginalnie, wyróżniając się tym samym z tłumu. Turbany są nakryciami, które kojarzą nam się głównie z muzułmańskimi krajami. Ten rodzaj nakrycia głowy rzeczywiście jest noszony przez wyznawców religii muzułmańskiej, zwłaszcza na terenie Afryki.

Turban afrykański może być jednak wiązany na wiele różnych sposobów. Nie ma jednej metody wiązania turbanów, ale jeśli chcemy zacząć nosić takie nakrycie, wówczas możemy nauczyć się najprostszego sposobu wiązania turbanu na głowie.

By móc przystąpić do wiązania turbanu, konieczne jest posiadanie szerokiej chusty lub apaszki. Dobrze powinna się sprawdzić chusta z domieszką lycry, sztucznego włókna, dzięki któremu materiał będzie się dobrze naciągał. Najpierw należy zapleść włosy. Można je spiąć w koka lub zrobić z nich warkocz. To bardzo ważne elementy, które służyć będą następnie do podtrzymywania konstrukcji turbanu. Wiązanie turbanu najlepiej zacząć od tyłu głowy, składając chustę i krzyżując ją w ten sposób, by materiał przylegał do czoła.

Cały krzyżowany materiał należy dobrze ułożyć, najlepiej w symetryczny sposób. Gdy opleciemy całą głowę, wówczas pozostaje nam jeszcze ułożyć ładnie materiał z tyłu głowy. Całość należy poprawiać z pomocą lusterek, wówczas będziemy mieć pewność, że nasz turban został wykonany naprawdę efektownie. Wiązanie turbanu nie jest łatwe, ale na szczęście to nie jedyny sposób na modne nakrycie głowy. W tym celu warto postawić na dobrze dobraną czapkę, ale należy wiedzieć, że nakrycia powinny być dopasowywane do kształtu twarzy, pory roku oraz okazji. Ciepłe czapki z futerkiem, kożuszkiem, uszatki najlepiej sprawdzą się zimą, natomiast w przejściowych porach roku można sięgnąć po wiosenne czapki z daszkiem i letnie kapelusiki na plażę.

Eleganckie kolorowe i czarne meloniki zarezerwowane powinny być dla panów na ślub, natomiast dla pań przeznaczone są toczki, welony i stroiki ślubne. Nakrycia głowy można też wkładać na bale karnawałowe. W takim wypadku można sięgnąć chociażby po męskie kapelusze kowbojskie, które wkładać mogą zarówno panowie, jak
i panie.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

Dodaj komentarz