Jak samemu zrobić dekoracje wielkanocne?

ozdoby-wielkanocne-krok-po-krokuKiedy zbliża się Wielkanoc zastanawiamy się nad wystrojem naszego domu czy mieszkania. Jeśli mamy na to czas i ochotę, to najlepiej zrobić dekoracje świąteczne własnoręcznie. Najpierw trzeba się tylko zastanowić co chcemy wykonać oraz co na pewno będziemy umieli zrobić. Oczywiście nie można zbyt łatwo rezygnować z nieco bardziej skomplikowanych pomysłów, bo jeśli uda się je zrealizować, to przyniesie nam to sporą satysfakcję, a dom będzie pięknie i oryginalnie przystrojony.

W większości domów pojawiają się tuż przed świętami stroiki wielkanocne. Jednak mogą być one bardzo różnorodne. Jak krok po kroku zrobić samodzielnie stroik? Na pewno potrzebna jest jakaś podstawa. Często jest to koszyczek z gąbką florystyczną. Łatwo jest w niej umieścić bukszpan, bazie i ozdoby na drucikach. Poza tym można też dodać suche trawki i kwiaty, a na końcu ułożyć pisanki. Można też zrobić stroik na wiklinowym okręgu. Wychodzą wówczas wielkanocne wianki, które można kłaść na stole lub wieszać w oknie czy na drzwiach. Wianek można też ewentualnie związać z bukszpanu i bazi. Potem wystarczy kilka żonkili i naprawdę nie trzeba nic więcej, żeby były ładnie i świątecznie. Problem z kwiatami w stroikach świątecznych jest taki, że szybko więdną, chyba że stworzy się im odpowiednie warunki, żeby miały jakiś kontakt z wodą. Jednak można też oczywiście dekorować dom wiosennymi kwiatami, które układa się w wazonach lub kupuje w doniczkach.

Wielkanocne ozdoby florystyczne mogą być naprawdę zachwycające. Już samo dobranie kwiatów i naczynia daje wspaniały efekt. Natomiast jeśli doda się jeszcze inne elementy, związane ściśle z Wielkanocą, to może powstać niesamowita dekoracja. Przykładem są tutaj kwiaty w małych doniczkach ustawione w niewielkim prostokątnym akwarium. Umieszcza się w nim poza tym białe skorupki jajek, piórka i suche trawki. Inny pomysł to ozdobne doniczki z drobnymi kwiatuszkami i włożonymi pomiędzy nie jajkami. Pomysły mogą być naprawdę przeróżne i bardzo twórcze. Wystarczy chwile się zastanowić. Oczywiście można też zadbać o ładny wygląd doniczki dekorując ją w jakiś sposób lub wkładając do koszyczka, gliniaka czy metalowej konewki. W przedświąteczne dekorowanie domu warto włączyć całą rodzinę. Dzieciom może się szczególnie spodobać robienie ozdób z makaronu lub masy solnej. Zabawnie wyglądają też jajka wielkanocne zrobione z balonu i muliny oraz nici. Warto pamiętać o tym, że również palmę wielkanocną można zrobić samodzielnie. Wystarczy bibuła, bazie, bukszpan i ozdobna tasiemka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz