Jak uszyć sukienkę z koronki?

Szycie koronkowej sukienkiŻeby mieć wymarzoną sukienkę trzeba przeszukać wiele sklepów, ale jest też inne rozwiązanie. Można pójść do krawcowej albo nawet spróbować uszyć ją samodzielnie. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne, zwłaszcza jeżeli ktoś miał już do czynienia z igłą, nitka i maszyną do szycia. Oczywiście im większe posiada się zdolności i umiejętności w tym kierunku, tym bardziej fantazyjna sukienka może powstać. Natomiast nawet zupełnie proste ubranie, które zostało wykonane samodzielnie może być powodem do dumy.

Jeśli ktoś szyje swoje pierwsze ubranie, to nie koniecznie powinna to być suknia wieczorowa. Można natomiast zaprojektować ładną sukienkę wizytową. Najlepiej aby była to kreacja wiosenna lub letnia, bo szyje się ją z lżejszych tkanin i łatwiej wykańcza. Ostatnio na topie są sukienki koronkowe. Mogą być w całości zrobione z koronki lub mieć tylko ażurowe wstawki. Oczywiście jeśli decydujemy się na sukienkę, która jest cała zrobiona z koronki, to musi mieć ona jakąś podszewkę. W przeciwnym razie będzie po prostu przezroczysta, a sukienka wizytowa nie powinna raczej prześwitywać… Żeby uszyć samodzielnie taką kreację potrzebna więc będzie koronka oraz na przykład satyna. Mogą być w tych samych kolorach, ale warto też zastanowić się nad innym kolorem podszewki. Kiedy materiały są już kupione trzeba wykonać projekt oraz dobrze się wymierzyć. Na tej podstawie powstanie wykrój. Oczywiście trzeba uwzględnić około 1 cm na szwy. Ponieważ sukienka będzie miała dwie warstwy, to wersja z koronki powinna być odrobinę szersza.

Kiedy wykrój jest gotowy trzeba go odrysować na materiale, a następnie wyciąć. Teraz warto poupinać wszystko szpilkami i zrobić bardzo wstępną przymiarkę. Kolejny krok to zszywanie, ale trzeba to zrobić w odpowiedni sposób, tak żeby połączyć ze sobą warstwy z satyny oraz z koronki. Oczywiście trzeba też uwzględnić zamek lub inny rodzaj zapinania sukienki. Ewentualnie można zrobić również w ten sposób, że szyje się osobno koronkową sukienkę, a osobno halkę. Bardzo ważne jest ładne wykończenie naszego dzieła. Dokładniejsze wskazówki można znaleźć w Internecie, pismach dotyczących szycia lub poprosić o pomoc osobę, która zna się na tym już trochę lepiej. Koktajlowa sukienka z koronki to strój, który można zakładać na różne okazje. Na pewno będzie robił wrażenie na wszystkich, które będzie tym większe, kiedy oznajmi się iż sukienka zostałam uszyta samodzielnie. Dla wielu osób szycie ubrań to połączenie dwóch pasji – z jednej strony można realizować swoje projekty dotyczące strojów, a z drugiej dowolnie kreować swój wizerunek i styl, bo nie jest się już ograniczonym tym, co można kupić w sklepach z ubraniami.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

Dodaj komentarz