Jak zrobić kartkę wielkanocną metodą quilingową?

Jedną z najpiękniejszych tradycji wielkanocnych jest wysyłanie swoim bliskim kartek z życzeniami. Oczywiście, w sklepach nie brakuje ślicznych pocztówek świątecznych, jednak najokazalej prezentują się te, które wykonamy samodzielnie. Z pewnością, ręcznie robione kartki wielkanocne są obecne w cenie i mogą być zrobione za pomocą różnych metod, wśród których na uwagę zasługuję quiling.

Co jest nam potrzebne do wykonania kartki świątecznej?

Zanim zabierzemy się do wykonania świątecznej kartki, musimy się zaopatrzyć w niezbędne artykuły niezbędne do jej stworzenia. Otóż, nie obędziemy się bez bloku technicznego, kartonu kolorowego, nożyczek, mile widziane są też nożyczki z ozdobnymi ząbkami. Ponadto, będziemy jeszcze potrzebowali kleju oraz drewnianego szpikulca, wykałaczki oraz jak najbardziej pożądane będą długopisy żelowe w różnych kolorach.

Jak wykonać kartkę wielkanocną metodą quilingu krok po kroku?

Na początku z bloku technicznego tworzymy formę kartki, może one przybierać kształt kwadratowy, prostokątny lub postać pisanki czy też koszyczka wielkanocnego. Ważne jest to, by była ona w radosnej kolorystyce. Następnie na wyciętej już kartce wykonujemy tło. W tym celu z papieru kolorowego tworzymy np. trawę, góry i pagórki. Kolejno naklejamy je na kartce. W dalszym etapie przechodzimy do stworzenia zajączka wielkanocnego. Aby wykonać tę czynność, będziemy potrzebowali kilku paseczków o szerokości 5mm i długości 30 cm ( 5 szarych, brązowy, 3 białe, 2 różowe).

Na początku będziemy wykonywać tułów zajączka, dlatego sklejamy 2 paski np. szare, aby utworzyć jeden bardzo długi. Następnie nawijamy go na drewniany szpikulec. Później gotowy pierścień ściągamy i kiedy rozwinie się do średnicy około 3 cm, na jego końce nakładamy kropelkę kleju, by dalej się nie rozwijał. Kolejno ugniatamy z jednej strony bok pierścienia, aby nadać mu kształt łezki i naklejamy na kartkę.

W dalszym etapie tworzymy głowę zajączka, w tym celu potrzebujemy paska szarego o długości 30 cm, który nawijamy na szpikulec. Formujemy z niego pierścień o średnicy 2 cm i ugniatamy, aby nadać mu kształt łezki i przytwierdzamy go do tułowia. Później wykonujemy przednią łapkę, w której zajączek będzie trzymał marchewkę, a więc potrzebujemy szarego paska o długości 20 cm. Gdy zakończymy tę czynność, przechodzimy do stworzenia uszu z różowych pasków. Otrzymane pierścienie ugniatamy w ten sposób, aby miały one postać oczu. Jeżeli chcemy, zewnętrzne pierścienie możemy wykonać z brązowych paseczków. Natomiast tylne łapki zajączka robimy z białych paseczków w ten sam sposób co uszy.

Nie zapominamy również o małym ogonku, który tworzymy również z białego paseczka. Na końcu wykonujemy marchewkę z pomarańczowego paseczka o długości 15-20 cm, formujemy pierścień i nadajemy mu kształt trójkąta. Aby zrobić natkę, bierzemy króciutki zielony paseczek, sklejamy go w miejscu zgięcia, a końce natki wywijamy za pomocą patyczka. Dodatkowym elementem dekoracyjnym jest słońce, wykonane z żółtego paseczka i umieszczone w rogu świątecznej kartki oraz ślady zajączka zrobione za pomocą żelowego długopisu.

Teraz pora na napisanie pomysłowych świątecznych życzeń!

[Głosów:2    Średnia:1/5]

Dodaj komentarz