Jak zorganizować imprezę w stylu lat 60., 70., 80?

kostiumy-w-stylu-lat-70Każdy z tych przedziałów czasowych charakteryzuje się modą na inne ubiory, muzykę, zwyczaje a nawet sposoby spędzania wolnego czasu, w tym także organizowania imprez. Miłośnicy stylu minionych epok doskonale wiedzą co było wtedy popularne i na pewno na niejednej imprezie zaaranżowanej w rytm ulubionych starych szlagierów tańczyli. Organizują je kluby i puby a przychodzą na nie wszyscy, którzy chcą posłuchać muzyki z lat 60, 70 lub 80 i lubiący bawić się w jej takt. Miłośników takiego spędzania wolnego czasu nie brakuje. Wiąże się to z upodobaniem do strojów, jakie nosiły nasze mamy i babcie w tamtych czasach jak też z klimatem jaki wtedy panował.

Przez wiele lat sporo zmieniło się w popkulturze. Dzisiaj słucha się innych przebojów a i dyskoteki wyglądają inaczej. Jeśli ktoś ma dość nowoczesności i chciałby się przenieść w dawny świat zwiewnych sukienek Marylin Monroe i pokołysać w takt starych, ale jednocześnie wciąż przypominanych i odświeżanych kawałków muzycznych, powinien koniecznie wybrać się na imprezę tematyczną do klubu. Zazwyczaj są to wieczory, na które przychodzi się w dowolnym stroju po to żeby się dobrze bawić.

Ale można się zabawić jeszcze lepiej wychodząc na imprezę, w której uczestniczy się tylko w przebraniu. Na pewno będzie to dodatkowy element przysparzający wiele rozrywki a dodatkiem jest dreszczyk emocji towarzyszący przy wyszukiwaniu odpowiednich elementów ubioru.

Lata 60-te to przede wszystkim krótkie sukienki o charakterystycznym kroju, do tego można dołączyć kapelusz, torebkę- kopertówkę, kolorowe rajstopy i buty na koturnie. Z kolei okres lat 70-tych obfitował w kwieciste koszule, spodnie dzwony, cygańskie spódnice do kostek, także czółenka na koturnach i sandały rzymianki, jakie i dzisiaj można znaleźć w sklepach. Natomiast garderoba lat 80 to kolorowy kicz (jak się to dzisiaj określa), poszarpane fryzury, legginsy, spodnie rurki i krótkie bluzki damskie z szerokim dekoltem.

Jeśli nie uda się wyhaczyć stylowej imprezki w klubie, warto zorganizować sobie takie party w domu dla przyjaciół i znajomych. Muzyczne kawałki z trzydziestolecia od lat 60 do 90-tych obfituje w wiele szlagierów granych po dzień dzisiejszy w stacjach radiowych, na imprezach Sylwestrowych, a co najważniejsze każde pokolenie potrafi się dobrze bawić w takt utworów ABBY, Shakina Stevensa, Elvisa Presleya, Little Richarda, Roya Orbisona i innych gwiazd wszech czasów. Zapewniają świetny humor podczas balangi, zabawę do białego rana a i pośpiewać sobie można, jeśli się zna słowa lub zorganizować karaoke ze starymi przebojami sprzed lat.

[Głosów:5    Średnia:1.6/5]

Dodaj komentarz