Jak zrobić bukiet ze sztucznych kwiatów?

Zbliża się jesień a wraz z nią listopad i dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. To czas, kiedy zdecydowanie częściej niż zwykle myślimy o bliskich zmarłych oraz kiedy częściej odwiedzamy cmentarze. Na wizytę na grobie zmarłej żony, koleżanki, rodzica czy wujka warto zabrać ze sobą drobny podarek. Najlepszym prezentem dla osób, których już z nami nie ma jest pamięć a tą z kolei doskonale wyrażają cmentarne stroiki, kompozycje florystyczne zdobiące groby, dekoracje na cmentarz. Nie mam jednak na myśli gotowych ozdób. Dużo lepszym rozwiązaniem jest postawienie na samodzielne przygotowanie choćby niewielkiego stroika czy zrobienie skromnego bukietu.

Ozdoby florystyczne, jakie możemy kupić w sklepie ogrodniczym czy kwiaciarni są bowiem nie tylko drogie, ale także mało oryginalne  a często niestety i niezbyt trwałe. Tańsze robi się hurtowo a te wykonane na zamówienie są z kolei bardzo drogie. Czy nie lepiej więc spróbować samodzielnie wykonać dekorację na cmentarz?Do zrobienia bukietu ze sztucznych kwiatów potrzebne jest nam zaledwie kilka elementów, które większość z nas zapewne ma w swoim domowym schowku, na strychy lub w starym pudle w piwnicy.

Żeby zrobić żałobną wiązankę potrzebujemy; kilka sztucznych kwiatów różnorakiej wielkości – powinniśmy przygotować zarówno krótsze, jak i dłuższe sztuki, ozdobna trawa (sztuczna, żywa lub suszona), flakon lub wysoka doniczka, drucik florystyczny, gąbka florystyczna, ozdobna wstążka.

Przygotowanie kompozycji na cmentarz krok po kroku

1. Wazon czyścimy, myjemy. Na dnie układamy gąbkę florystyczną.

2. Wbijamy kwiaty. Rozpoczynamy od najdłuższych, które układamy na środku flakonu.

3. Kompozycję dekorujemy pozostałymi kwiatami.

4. Bukiet uzupełniamy zielenią dekoracyjną.

5. Wszystkie elementy umocowujemy drucikiem.

6. Dekorujemy wstążką i gotowe!

Jeśli mamy do dyspozycji podłużne naczynie, w którym układamy sztuczne kwiaty kompozycję możemy dodatkowo ozdobić zniczem lub zwykłą stołową świeczką.

 

 

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz