Jak zrobić kartkę bożonarodzeniową metodą quillingową?

Zwyczaj przesyłania świątecznych kartek najbliższym osobom jest jedną z najbardziej znanych tradycji wiążących się ze świętami Bożego Narodzenia. Każdego roku w sklepach poszukujemy najpiękniejszych kartek bożonarodzeniowych, których wybór jest rzeczywiście bardzo duży. Wśród nich możemy znaleźć także kartki mikołajkowe dla najmłodszych oraz religijne i muzyczne kartki z tekstami kolęd.

Z całą pewnością jednak za najbardziej oryginalne kartki należy uznać te, które są wykonywane ręcznie. Takie kartki mogą być właściwie robione przez każdego z nas. Jeśli więc tylko mamy nieco czasu oraz chęci, możemy postarać się o przygotowanie wspaniałych kartek na święta, które z całą pewnością urzekną naszych najbliższych.

Zanim przystąpimy do pracy, koniecznie zaopatrzmy się w najbardziej potrzebne akcesoria. Dostać je powinniśmy w zasadzie w każdym sklepie papierniczym. Potrzebny nam będzie biały papier, klej oraz kolorowe ozdoby. Od niedawna śliczne kartki bożonarodzeniowe mogą być wykonywane tak zwaną metodą quillingową, która sprawi, że kartka będzie nie tylko piękna, ale i przykuwająca uwagę już od pierwszego spojrzenia na nią.

W tym celu będzie nam potrzebny dodatkowo drewniany szpikulec (możemy wykorzystać na przykład wykałaczkę). Metoda ta polega na tym, iż wszystkie elementy składają się z drobnych paseczków, które nawija się na drewniany patyczeki następnie przykleja na kartkę za pomocą kleju. Kartki świąteczne wykonane metodą quillingową są naprawdę przepiękne. Oczywiście wykonanie kartki będzie wiązało się także z wyborem odpowiednich życzeń, które powinny być dobrane starannie oraz przemyślanie. Na kartkach ręcznie wykonanych dla osób najbliższych możemy umieścić krótkie wierszykiz humorem. Takie życzenia doskonale rozbawiają, a przy tym są dość oryginalne. Pamiętajmy jednak, że takie humorystyczne wierszyki sprawią radość siostrze czy koleżance, ale już na przykład nasz szef może nie odebrać takich życzeń najlepiej.

Dlatego zanim zdecydujemy się na dobór tekstu, zastanówmy się, jakie życzenia na spotkanie opłatkowe będą najbardziej odpowiednie lub czego możemy życzyć kolegom z pracy. Stosunkowo najłatwiej jest nam układać wigilijne życzenia dla bliskich, gdyż są to osoby, które znamy najlepiej. Ręcznie wykonane kartki świąteczne dla naszych najbliższych mogą więc być naprawdę bardzo indywidualne, zwłaszcza jeśli wewnątrz nich umieścimy wierszyk, który pokaże, że znamy pragnienia i marzenia danej osoby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz