Jak zaskoczyć Mamę z okazji jej święta?

dzień matkiDzień Matki – dzień szczególny w kalendarzu, bo poświęcony najważniejszej osobie w naszym życiu. Nie wolno oczywiście marginalizować pozycji ojców, którzy zgodnie z przyjętymi od wieków stereotypami odpowiedzialni są za kształtowanie naszego moralnego kręgosłupa. Jednak to z mamami łączy nas specyficzna, najbardziej pierwotna więź, związana z czasami, gdy świadomość tego, z czym przyjdzie nam się mierzyć była w nas jeszcze głęboko uśpiona.
Nic więc dziwnego, że obchody uroczystości przypadającej u nas na dzień 26 maja warto zaplanować wcześniej.

Jak zamówić mamie dobry dzień?

Najlepszy sposób to twórcze poświęcenie dla niej naszego czasu. Dobrze sprawdzi się ogólny scenariusz dnia dla Mamy 26 maja, którego głównymi składnikami są czas, chęci i dobry pomysł, niestety jego znalezienie bywa czasem najbardziej kłopotliwe. Nie chodzi tu tylko o zasobność portfela, choć ta może znacząco różnicować sposób spędzenia tego dnia. Zupełny brak prezentowej weny jest bolączką każdego a najlepszym lekarstwem na tę dolegliwość może być prostota.
Niezależnie od osobowości mamy, znalezienie przy łóżku laurki z życzeniami i zaproszeniem na śniadanie będzie miłym rozpoczęciem dnia. Świeże pieczywo i poranna kawa przy ozdobionym kwiatami stole to jedne z tych banalnych rzeczy, które powodują uśmiech na zaspanej twarzy. Takie poranne niespodzianki dla mamy w dniu jej święta powinien wprowadzić dobry nastrój na resztę dnia, którą można spędzić w zależności od wolnego czasu na spacerze lub wycieczce, popołudniowym wyjściu do kina, teatru, czy choćby do parku. Wersję dla rannych ptaszków zastąpić można wersją nocnych Marków, w której mama, rano, przy łóżku znajduje kartkę z życzeniami i zaproszeniem, ale tym razem na kolację. Choć w przypadku kolacji lepiej sprawdzi się niespodzianka, a zamiast zaproszenia na nią mama może wewnątrz laurki znaleźć bilet do kina.
Możemy też zdecydować się na scenariusz spontaniczny. Zabieramy mamę w nieznane. W zależności od pogody i stanu konta, szykujemy rowery, samochody lub sprawdzamy połączenia autobusowe/kolejowe/tramwajowe i wyruszamy w podróż. Będzie to świetny prezent dla mamy pełnej energii, ceniącej w życiu przede wszystkim nowości i zmiany.
Nasz szacunek i podziękowania możemy wyrazić na różne sposoby. Spędzenie Dnia Matki nie muszą kończyć się na wręczeniu bombonierek i pięknych bukietów kwiatów z życzeniami. Mama na pewno doceni każdy pomysł na wspólne spędzenie tego dnia, bo waga prezentu nie polega na jego wartości materialnej, ale włożonym sercu i dopasowaniu go do adresata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz