Jak zrobić strój królewny na bal przebierańców?

sukienka karnawalowaOd pewnego czasu znowu niesamowicie modne są bale przebierańców, które zwykle organizowane są w okresie karnawału. Przede wszystkim, obowiązują na nich zjawiskowe stroje, które powinny być unikatowe. W tym celu warto je wykonać samodzielnie, gdyż wtedy mamy gwarancję tego, że żadna inna osoba na balu nie wystąpi w takim samym przebraniu jak nasze. Oczywiście, pomysłów na zjawiskowe przebrania jest wiele, ale do najmodniejszych należy kostium księżniczki, gdyż większość kobiet marzy od dziecka o tym, by choć na moment stać się królewną z bajki.

Warto podkreślić to, że bez większych problemów możemy go wykonać samodzielnie i tak naprawdę nie jest to zadanie bardzo trudne ani czasochłonne. Nie ulega wątpliwości, iż podstawą stylizacji jest suknia balowa. Otóż, do jej stworzenia możemy wykorzystać starą suknię wieczorową w wersji maxi. Na uwagę zasługuje fakt, iż suknia królewny musi być strojna i błyszczeć, w związku z czym trzeba ją ozdobić połyskującymi koralikami, paciorkami czy cekinami. Pamiętamy jednak, o tym, by w ich stosowaniu zachować umiar. Ponadto, kreację możemy również upiększyć kokardkami czy kwiatami, które można przyszyć, np. do rękawków. Oprócz tego, do ozdobienia sukni możemy wykorzystać też koronkę i tiul i obszyć nimi przykładowo brzeg kreacji. Nie ma żadnych przeciwwskazań co do falbanek, marszczeń, drapowań, które dodadzą szyku królewskiemu przebraniu.

Natomiast, kiedy nie możemy przerobić żadnej sukienki na kostium, trzeba zakupić metaliczny materiał na sukienkę, najlepiej satynę i uszyć ją samodzielnie. Na początku wycinamy z około 1,5 m tkaniny prostokąt, zszywamy go i wciągamy do paska gumkę. W ten sposób powstaje śliczna wieczorowa spódnica. Zakładamy do niej elegancką bluzkę, najlepiej z bufkami, żabotem czy falbankami, a z pozostałości tkaniny szyjemy szal, który zarzucimy na plecy. Jeżeli nie posiadamy najmniejszych zdolności krawieckich, zawsze możemy zlecić krawcowej uszycie kostiumu księżniczki. Ale musimy się liczyć z tym, iż będzie nas to trochę kosztowało. Nie zapominamy również o królewskim diademie, który warto wykonać własnoręcznie.

Oczywiście, możemy tu wykorzystać opaskę do włosów, która ozdobimy ciekawymi świecidełkami. W miejscu diademu można wykonać królewską koronę z złotego papieru , a następnie udekorować ją, np. koralikami.Na koniec warto podkreślić to, iż kostium księżniczki jest nie tylko śliczny, ale i uniwersalny, ponieważ nigdy nie wychodzi z mody. Dlatego możemy go zakładać na liczne bale, ale zawsze należy go ozdobić innymi dodatkami, ponieważ wtedy będzie wyglądał niepowtarzalnie i nikt ze znajomych się nie zorientuje, że już w nim wcześniej wystąpiliśmy w przebraniu na balu przebierańców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz